Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EKSTRADYCJA 2

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Premiera:
  1997. 09. 04
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny (negatyw: Eastman Kodak), 9 odcinków x ok. 50 min

"Ekstradycja 2" w dużej mierze kontynuuje wątki z pierwszej części cyklu. Są wszakże i zmiany. Akcja uległa spowolnieniu kosztem licznych aluzji do polskiej współczesności. Pojawiło się więcej postaci, w tym kobiet, które tym razem nie stanowią tylko urodziwego tła dla poczynań Ola Halskiego. Szczególnie dużo miejsca zajmują wątki Sabiny i Nadieżdy - bezwzględnej zbrodniarki granej bardzo dobrze przez Marię Pakulnis. Nieźle obrywa się też politykom i innym "możnym tego świata". Ich środowisko zostało sportretowane jako targowisko próżności, zaludnione przez odrażające indywidua, dla władzy i pieniędzy gotowe na każdą podłość. Marek Kondrat śmielej kreuje Halskiego jako człowieka w sile wieku, zmęczonego i sponiewieranego przez los. Musi zmagać się nie tylko z mafią rosyjską, ale i łotewską; nie tylko z dziennikarzami i zwierzchnikami, lecz także z najbliższymi i własnym sumieniem. W "Ekstradycji 2" nie brakuje efektownych strzelanin, pościgów, efektów specjalnych. Jednak stylistycznie różni się ona nieco od klasycznie sensacyjnej poprzedniczki. Bardziej przypomina tzw. czarne kryminały z ich pesymistycznym obrazem rzeczywistości, przeżartej nieopanowanym pragnieniem zysku, korupcją, obłudą, cynizmem i niesprawiedliwością. Takim jak Olgierd - mimo że nie należy on do świętych - trudno odnaleźć się w podobnym świecie. Ścigając bandytów i tropiąc afery, sięgające szczytów władzy, musi jednocześnie ochronić w sobie to, co czyste - miłość do córki, przyjaźń z Sawką, wierność wobec własnego kodeksu etycznego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • 52 min

Akcja zaczyna się w momencie, gdy komisarz Halski po odstawieniu na lotnisko ekstradowanego Petera Novotnego wyjeżdża na zasłużony urlop na Mazury. Zabiera ze sobą Beatę i córkę. Sabina, niestety, nie może im towarzyszyć. Całkowicie zaprząta ją nowy, wielki interes. Jest nim budowa luksusowego osiedla mieszkaniowego. Projekt to istne cudo, lecz trzeba jeszcze zdobyć pieniądze i zgodę na kupno działki, a z tym są kłopoty i to poważne. Z pomocą zrezygnowanej Sabinie przychodzi wspólniczka z Rosji. Jest nią Nadieżda Tumska - oficjalnie businesswoman, naprawdę zaś groźna morderczyni, zamierzająca w Polsce handlować narkotykami, a w przyszłości stać się prawą ręką samego bossa. Luksusowe osiedle jest jej potrzebne do własnych, skrywanych przed Sabiną celów. Nadieżda staje się coraz bardziej potrzebna bossowi, któremu zaczyna deptać po piętach mafia łotewska pod wodzą mrocznego i posępnego Gundisa. Ludzie morderczyni zaczynają też śledzić rodzinę Halskiego, który niczego nie świadomy oddaje się w pełni mazurskiej sielance. Jednak już wkrótce zostaje ona bardzo brutalnie przerwana.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • 52 min

Do pokoju Halskiego zostaje wrzucony kamień owinięty w kartkę z informacją od porywaczy. Kidnaperzy każą mu wracać do warszawskiego mieszkania i czekać na dalszą instrukcję. Komisarz spełnia to polecenie. Nakazuje Beacie nie mówić o niczym Sabinie. Sam udaje się po pomoc do swoich starych znajomych. Są nimi detektyw hotelu "Victoria", Sawka i Jerzy - ważna figura w Urzędzie Ochrony Państwa. Wszyscy obiecują mieć oczy i uszy otwarte i nie nadawać sprawie rozgłosu. Olgierdowi jednak to nie wystarcza. Spotyka się też z Szawłowskim, byłą "wtyczką" Zajcewa w policji. Ten, choć odmawia Halskiemu pomocy, przeczuwa, kto mógł porwać Basię. Nie mówiąc nic Olgierdowi próbuje dotrzeć do Nadieżdy, lecz bezskutecznie. Tymczasem kidnaperzy wyznaczają komisarzowi spotkanie w podwarszawskim motelu. Mimo obstawy, udaje im się niepostrzeżenie porwać Halskiego do pobliskiego lasu. Tu podają mu swoje warunki: dziecko w zamian za skonfiskowane narkotyki Halskiego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • 50 min

Nadieżda triumfuje. Szantażowana przez nią Sabina podpisuje umowę na kredyt z Geobankiem. Dla siostry Halskiego oznacza to nieuchronne bankructwo. Nie zwierza się jednak ze swych kłopotów Olgierdowi. Odrzuca też ofertę kapitana Kulskiego, który proponuje jej współpracę z UOP - em i zdemaskowanie machinacji finansowych Tumskiej. Tymczasem Halski w tajemnicy przed Sawką opracowuje plan wykradzenia narkotyków z silnie strzeżonego policyjnego skarbca. Stosując się do jego instrukcji ludzie Nadieżdy przebrani za policjantów przechwytują biały proszek wart miliony dolarów. Sami wszakże nie dotrzymują umowy. Zwabiają Olgierda do opuszczonej fabryki. Odtwarzając z ukrytego magnetofonu głos Basi sprawiają, że podchodzi coraz bliżej ich samochodu. Wtedy jeden z bandytów przeszywa go serią z pistoletu. W chwilę później przestępcy odjeżdżają spłoszeni przez przypadkowego świadka tej sceny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • 50 min

Sachar i Gruby są święcie przekonani, że zabili Halskiego. Olgierd jednak przechytrzył swych przeciwników. Od kul zmierzających prosto w serce ocaliła go kamizelka kuloodporna. Rzekomo uśmiercony policjant namawia Sawkę, by ten ogłosił publicznie, że Halski został ciężko ranny. Gdy wiadomość okazuje się w prasie, wściekła Nadieżda rozkazuje swym podwładnym dokończyć spartaczoną robotę. Gruby podstępem dostaje się do szpitala, w którym ma leżeć Olgierd. Zmyliwszy czujność ochrony trafia do właściwej sali, lecz tu czeka go niespodzianka w postaci wycelowanego w skroń pistoletu Halskiego. Role się odwracają. Teraz Olgierd bierze bandytę "w obroty". Z talentem naśladując metody przesłuchania Brudnego Harry'ego, skłania zmaltretowanego i przerażonego Grubego do mówienia. Tymczasem na wezwanie Nadieżdy do Warszawy przyjeżdża Struna. Jego zadaniem jest organizacja kolejnego wielkiego transportu narkotyków. Gundis, dyszący żądzą zemsty na Tumskiej, zamierza jednak pokrzyżować jej plany.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • 52 min

Nadieżda telefonuje do Sabiny i pozwala jej usłyszeć głos Basi. Dziewczynka jest ciężko chora i błaga ciocię o pomoc. Stan małej sprawia, że Sabina podejmuje bolesną decyzję. Postanawia wydać brata wierząc, że w ten sposób uratuje życie ukochanej bratanicy. Tumska spotyka się z bossem, którego informuje o przygotowaniach do przyjęcia dużego transportu heroiny. Ku jej przerażeniu boss wie o kłopotach z Halskim. Nakazuje Nadieżdzie koniecznie pozbyć się niewygodnego policjanta. Po fuszerce Grubego sprawę bierze w swoje ręce Jurij - prawa ręka i kochanek Tumskiej. Zaczaja się przed kryjówką Olgierda. Tymczasem Halski wspólnie z Sawką i grupą antyterrorystyczną odnajdują miejsce pobytu Basi. Całkowicie zaskoczeni kidnaperzy poddają się prawie bez walki. Stan dziewczynki jest bardzo poważny. Basia ma zaawansowaną błonicę. Sawka z Olgierdem na sygnale wiozą ją do prywatnej kliniki, gdzie mała od razu zostaje poddana tracheotomii.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • 52 min

Basia pomału dochodzi do zdrowia. W obawie o bezpieczeństwo córki Olgierd wysyła ją i Beatę do pilnie strzeżonego domu w górach. Sam zaś ukrywa się w willi pana Henia - włamywacza, którego niegdyś wysłał za kratki. Dziwnym zrządzeniem losu między przestępcą a policjantem narodziła się przyjaźń. Halski wiedział, że odsiadka Henia to tylko namiastka tego, na co zasłużył. Włamywacz zaś dzięki Olgierdowi przekonał się, że dla jego najbliższych liczą się wyłącznie pieniądze. Tymczasem Kulski stawia się w stan gotowości posterunki na wschodniej granicy. Cysterna z heroiną rozpuszczoną w acetonie ma pojawić się lada chwila. Gdy wreszcie przekracza rubieże Polski, funkcjonariusze UOP rozpoczynają dyskretną obserwację. Z ukrycia robią zdjęcie tajemniczego mężczyzny - przewodnika przemytników. W kartotekach UOP-u figuruje on pod pseudonimem Struna. Podwładni Nadieżdy i Jurija są wszakże sprytniejsi od ludzi Kulskiego. Niepostrzeżenie przelewają aceton z narkotykiem do beczek i zabijają uopowców. Kulski jest zdruzgotany. Składa dymisję, ale Jerzy zdecydowanie ją odrzuca. Wówczas Kulski postanawia poprosić o pomoc Halskiego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • 53 min

Dzięki kasecie z przedśmiertną "spowiedzią" Szawłowskiego Kulski dowiaduje się o morskim kanale przerzutu narkotyków. Na jego trop wpada też Gundis. Wraz ze swoją bandą robi "nalot" na magazyn i laboratorium Nadieżdy. Znajdujący się tam Jurij i Sachar tylko cudem unikają śmierci. Wysłany przez nich wcześniej konwój z heroiną jest obserwowany przez ludzi z mafii łotewskiej. Gdy samochód dostawczy z białym proszkiem dojeżdża nad morze, Łotysze wkraczają do akcji. Po krótkiej walce "przejmują" towar i błyskawicznie ładują go na kuter rybacki. W chwilę później UOP aresztuje Gundisa i jego zbirów. Kulski wysyła w pogoń za kutrem helikopter i statek patrolowy. Tuż przed granicą polskich wód terytorialnych uciekinierzy zostają schwytani. Kulski triumfuje. Dobry humor psuje mu tylko Gundis. Mafioso domyślając się, że UOP dostał cynk od Nadieżdy, nie wróży ludziom Kulskiego udanych łowów. Kilka dni później okazuje się, że miał rację. Na 150 kilogramów białego proszku tylko 8 stanowiła heroina. Tymczasem nieoczekiwanie na bardzo wiarygodny ślad transportu Nadieżdy wpada Halski. Dzięki pomocy i inteligencji pięknej policjantki znajduje heroinę ukrytą w poduszkach wagonów sypialnych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • 53 min

Struna wreszcie trafia na sprytniejszych od siebie. Nadieżda dowiaduje się o jego współpracy z Gundisem. Na jej rozkaz Jurij z Sacharem mordują nielojalnego partnera. Dzięki podstępowi Halskiego, który zamienił ładunek w kuszetkowych poduszkach, heroina nie dociera do Paryża. Boss postanawia dać Nadieżdzie "urlop". Rozgoryczona morderczyni jeszcze nie wie, że oznacza to dla niej wyrok śmierci. Równocześnie boss przejmuje Geobank, wyrzuca skorumpowanego wiceprezesa i zaprowadza własne porządki. Kłopoty Nadieżdy potęgują się, kiedy z więzienia ucieka Gundis. W jego ręce wpada Jurij. Szef łotewskiej mafii poddaje go ciężkim torturom. Kochanek Nadieżdy milczy jednak jak grób. Coraz bardziej wściekły Gundis postanawia za pomocą piły tarczowej pozbawić więźnia męskości. W ostatniej chwili przychodzi mu z odsieczą Sachar. Zabija Łotysza i uwalnia zmaltretowanego Jurija. Tajemnicze zaginięcie heroiny budzi też najwyższe niezadowolenie Sawki. Po ostrej wymianie zdań z Halskim daje mu jeszcze tydzień na załatwienie porachunków z Nadieżdą. W przeciwnym razie Olgierdowi grozi więzienie za kradzież narkotyków. Tymczasem rozpracowywanie przez UOP Geobanku budzi poważne zaniepokojenie kilku wysokich urzędników państwowych. Prowadzący sprawę Kulski zostaje oddelegowany do rezydentury w Buenos Aires. Pretekst jest znakomity - kompromitujące "wpadki" podczas namierzania transportu heroiny. Wcześnej jednak do jego mieszkania włamują się "nieznani sprawcy" i dokonują szczegółowej rewizji. Nie udaje im się wszakże znaleźć dokumentacji sprawy Geobanku. Nieustanne poczucie zagrożenia sprawia, że od Kulskiego odchodzi jego żona Maria. Przed wyjazdem za ocean niegdyś obiecujący pracownik UOP-u powierza wyniki swego bankowego dochodzenia Halskiemu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • 54 min

Idąc za radą Kulskiego Sabina wyjeżdża za granicę. Halski zaś postanawia ujawnić wyniki swego dochodzenia prasie. Jednak jego rewelacje o znanych politykach zamieszanych w pranie brudnych pieniędzy wywołują reakcję odwrotną do spodziewanej. Na Olgierda sypią się oskarżenia o współudział w przestępczych machinacjach. Padają pytania o związki jego siostry z rosyjską mafią. Wyniki mozolnego, naznaczonego wieloma ofiarami śledztwa dziennikarze porównują do "koszmarnych snów". Halski zostaje ośmieszony i skompromitowany. Tymczasem boss, zaniepokojony szumem wywołanym przez Olgierda, postanawia wyjechać z Polski. Wcześniej jednak robi "porządek" w interesach. Na jego polecenie Jurij zabija Nadieżdę i Sachara, który tak niedawno uratował mu życie. Następnie nowy pupilek bossa zmienia tożsamość i zajmuje stanowisko wiceprezesa Geobanku. Na tym wszakże nie koniec. Mafia wpada na ślad Saszy Piłatowa. Przestępcy zastawiają nań pułapkę i likwidują. Teraz na liście pozostał już tylko Halski. Policjant postanawia drogo sprzedać swoją skórę. Wspólnie ze zdymisjonowanym Jerzym ("czystka" wywołana rewelacjami Halskiego nie ominęła i UOP-u) zaczaja się na mafiosów, jako przynętę oferując furgonetkę pełną heroiny. Jurij jest jednak ostrożny. Nie przychodzi po odbiór "towaru". Wówczas zdesperowany Halski podpala samochód z białym proszkiem. Skłócony z Sawką, poróżniony z najbliższymi, sponiewierany przez media z rezygnacją patrzy w przyszłość. Jedynym i cokolwiek niespodziewanym światłem w mroku jest wiadomość od Beaty, która zgadza się zostać jego żoną. Sawka zgadza się po raz ostatni spełnia prośbę byłego przyjaciela i załatwia mu samolot, mający bezpiecznie przetransportować Halskiego w góry. Na sekundę przed startem ktoś przyczepia do podwozia ładunek wybuchowy. Aeroplan unosi się w powietrze.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.02.13 00:10:12
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.