Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RING

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1989
 • Premiera:
  1990. 01. 07
 • Barwny (negatyw: Agfa-Gevaert), 52 min

  Lokacje: Katowice, Bytom.

Małe miasteczko gdzieś w Polsce. Bokserski klub sportowy "Stal" walczy o awans do ligi wojewódzkiej. Meczem ostatniej szansy ma być spotkanie z odwiecznym rywalem - "Pogonią". Kłopot w tym, że najlepszy zawodnik "Stali" uciekł za granicę, a drugi, Henryk Cichoń, odsiaduje karę więzienia. Prezesowi klubu, Wichurze, udaje się przekonać prokuratora i naczelnika więzienia, aby umożliwili Cichoniowi udział w tej jednej walce.
Okazuje się jednak, że za murami Cichoń nieco stracił z dawnej formy, na więziennym wikcie ubyło mu też 4 kilogramy w stosunku do wymaganej teraz kategorii wagowej. Wichura nie zraża się tym. Udostępnia zawodnikowi salę do treningów załatwia też lepsze wyżywienie i to w podwójnej ilości.
W codziennych wyprawach do klubu zawsze towarzyszy Cichoniowi strażnik. Pewnego dnia bokserowi udaje się namówić go, żeby po drodze zajrzeli do mieszkania Heńka, do jego żony Grażyny i synka Darka. Ale kobiety nie ma w domu: dziecko wywiozła do babci, a sama bawi się na dancingu. Zakochany Heniek bardzo to przeżywa, postanawia nawet zrezygnować z walki. Dochodzi bowiem do wniosku, że nie ma dla kogo i po co zabiegać o wcześniejsze zwolnienie.
Prezes Wichura nie daje za wygraną. Sprowadza Grażynę na widzenie w nadziei, że małżonkowie się pogodzą. Co prawda, zamiast zgody jest kolejna sprzeczka, ale Wichura przekonuje boksera, że wygrana w meczu z "Pogonią" zapewni mu natychmiastowe wyjście na wolność. W "urabianie" zawodnika włącza się również ponętna kelnerka Krysia, z którą Heniek idzie do łóżka. Niestety, o zdradzie dowiaduje się Grażyna, małżonkowie znów rozstają się w gniewie.
Im bliżej turnieju, tym bardziej obaj prezesi zabiegają o zapewnienie swojemu klubowi korzystnego wyniku. Kierujący "Pogonią" próbuje przekupić Cichonia, a gdy ten odrzuca ofertę, zostaje pobity w łaźni. Mimo potłuczonej ręki nie wycofuje się, jest gotów walczyć. Nafaszerowany środkami przeciwbólowymi staje na ringu. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.17 00:11:28
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego