Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHCIAŁBYM SIĘ ZGUBIĆ...

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1979
 • Premiera:
  1979. 10. 08
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film dla dzieci (młodzieży)
 • Barwny, 2457 m, 90 min

  Lokacje: Jelenia Góra.

Alek ma dwanaście lat. Zawsze mieszkał w Domu Dziecka, nie pamięta nic ze swego najwcześniejszego dzieciństwa, wierzy jednak, że ma gdzieś matkę. W zeszycie w kratkę pisze do niej listy - wzruszające, pełne marzeń o dniu, kiedy go stąd zabierze. Często widzi ją oczami wyobraźni w parkowej alejce, na ławce.
Pewnego dnia do Domu Dziecka przybywa nowy chłopiec - Adaś. Z trudem adaptuje się w gronie stałych mieszkańców. Alek otacza go opieką, ale pokrywa swoje uczucia szorstkością. Którejś nocy "Nowy" usiłuje zranić się rozbitym szkłem. Alek udaremnia tę próbę, układa Adasia do snu, wraca do łazienki i spostrzega tam dziewczynę. Jest to nowa wychowawczyni, Anna. Alek za wszelką cenę chce zostać zauważony. Pewnego dnia, mimo pozornej wrogości wobec nowej wychowawczyni, zdradza jej tajemnicę listów do matki i nalega by Anna je przeczytała. Anna, sprawdziwszy kartotekę Alka, daje chłopcu do zrozumienia, że zna jego sytuację rodzinną. Wstrząśnięty chłopak rzuca się na wychowawczynię w parku, lecz w porę interweniuje dyrektor.
Adaś opuszcza Dom Dziecka, został zaadoptowany, będzie miał nowego brata. Alek czuje się osamotniony, tym bardziej że dowiaduje się o planowanym odjeździe Anny.
Alkowi nie zjawia się już matka. Widuje ją tylko w snach. Po jednym z takich snów chłopiec postanawia uciec nocą z Domu Dziecka. Idzie przed siebie parkową alejką. Zza bramy obserwuje go dyrektor. W pewnej chwili chłopiec zatrzymuje się - i wraca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DO ZOBACZENIA MAMO
Powieść
AutorHenryk Lothamer

Varia
pokaż

2022.05.21 07:02:41
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego