Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PORWANIE "SAVOI"

 • Tytuł alternatywny: POCHISZCZENIJE "SAVOI"
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, ZSRR, Bułgaria
 • Rok produkcji:
  1979
 • Premiera:
  1980. 04. 21
 • Gatunek:
  Film przygodowy, Film dla dzieci (młodzieży), Film sensacyjny
 • Barwny, 2449 m, 86 min

Sensacyjno - przygodowa opowieść o niezwykłych perypetiach dwojga czternastolatków - Polaka i Rosjanki, którzy dostają się w ręce międzynarodowej szajki przemytników narkotyków; trzon szajki stanowią byli hitlerowcy mieszkający w Ameryce Południowej. Dwoje czternastolatków - Polak Janek i Rosjanka Tania - dostają się w ręce międzynarodowej szajki przemytników narkotyków. Samolot czarterowy "Savoi", którym lecą do Brazylii, zostaje porwany. Po wielu przygodach (szefami gangu są byli hitlerowcy, którzy osiedlili się w Ameryce Południowej) udają się bezpieczni na spotkanie ze swymi ojcami.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
LOT 627
Powieść
AutorAndrzej Szczypiorski
2020.05.20 00:17:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych