Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UN CHATEAU EN BOHEME

 • Tytuł polski: TAJEMNICA CZESKIEGO ZAMKU
 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Francja
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Język:
  francuski
 • Barwny, 85 min
  Film jest odcinkiem serialu "Novacek".

Francois Novacek jest reporterem francuskiego pisma "Liberation" i równocześnie prywatnym detektywem. Znajoma prosi go, by odszukał jej męża, pisarza Fryderyka Doline'a, który zaginął w Czechach kilka tygodni temu. Novacek, sam z pochodzenia Czech, wyjeżdża do ojczyzny swego ojca. Na miejscu dowiaduje się, że zniknięcie literata ma związek z przeszłością, z okresem rządów komunistów. Doline zajmował się wówczas pisaniem tandetnych opowiadań na zlecenie władz. Był także członkiem krajowego związku literatów, który organizował spotkania ludzi kultury i dostojników państwowych na zamku Dobrys. Znajdowała się tam misterna sieć podsłuchów, dzięki którym służba bezpieczeństwa zbierała kompromitujące materiały, dotyczące wpływowych osób. Novacek ustala, że Doline chciał prawdopodobnie odzyskać jakieś dokumenty na swój temat i dlatego został zamordowany. Przy okazji śledztwa francuski dziennikarz - detektyw dowiaduje się też wielu interesujących rzeczy na temat swojego ojca, który opuścił Czechosłowację przed czterdziestoma laty. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:23:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency