Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRZESZNA MIŁOŚĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1929
 • Premiera:
  1929. 10. 17
 • 3000 m
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Niewinna, orzeźwiająca przygoda miłosna w górach - potem cudowne, miłosne rozpasanie zmysłów, a wreszcie najgłębszy dramat żywiołowego uczucia - oto kolejne fazy, przez jakie przechodzi bohater filmu Marek Świda, który spotkał na swej drodze życia dwie kobiety: niespokojną, uroczą Monikę . . . i bujną, namiętną Izę, będącą uosobieniem żywiołowego szału. Los karze się kochać Markowi w Monice, żonie przyjaciela, o którym nie wiadomo, czy poległ w boju. I Monika musi walczyć z rodzącą się miłością, w imię miłości umierającej. Głos życia depcze nawet najświętsze prawa przyjaźni i groby, by zaspokoić swój głód miłosny . . . Tłem są pejzaże tatrzańskie, dwory szlacheckie, salony.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POKOLENIE MARKA ŚWIDY
Powieść
AutorAndrzej Strug
2023.01.18 01:32:26
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency