Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEBEZPIECZNY ROMANS

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1930
 • Premiera:
  1930. 10. 18
 • 2700 m

  Film niemy i dźwiękowy, zrealizowany w czterech wersjach językowych (francuskiej, angielskiej, niemieckiej i polskiej).

Główy kasjer wielkiego banku warszawskiego zakochał w pięknej właścicielce sklepu z ptaszkami. Ale Ada nie kocha kasjera bezinteresownie. Ma przekazać szajce włamywaczy wiadomość, kiedy w kasie banku będzie najwięcej pieniędzy. Tymczasem Śpiewankiewicz kradnie z kasy bankowej pokaźną sumę pieniędzy i pragnie z Adą uciec. Zastaje jednak ukochaną całującą się z szefem szajki. W czasie bójki odkrywa też podkop do banku. Ada wyznaje kasjerowi, że chciała uwolnić się od bandy. Śpiewankiewicz jej nie wierzy, zostawia teczkę z pieniędzmi i zrozpaczony ucieka. Włamywacze kończą podkop, lecz znajdują pustą kasę. Zabijają Adę, przekonani, że działała w zmowie z kasjerem. Policjanci aresztują włamywaczy. Po pewnym czasie wraca Śpiewankiewicz i przyznaje się do winy, lecz nikt mu nie wierzy. Ogrom przeżyć załamuje go. Aleją parkową odchodzi w dal . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
FORTUNA KASJERA ŚPIEWANKIEWICZA
Powieść
AutorAndrzej Strug

Patrz także:
schowaj

 • 1972
  Film fabularny - telewizyjny / Helena Amiradżibi-Stawińska
2020.06.12 00:29:23
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor