Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEBEZPIECZNY RAJ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, USA
 • Rok produkcji:
  1931
 • Premiera:
  1931. 05. 18

Młoda skrzypaczka, Alma, przybyła do Simbali wraz z orkiestrą Zangiacoma, zaangażowaną na szereg występów do hotelu Schomberga. Zarówno dyrygent Zangiacomo, jak i Schomberg prześladowali Almę swą miłością. Pewnego wieczora, kiedy, jak zwykle, zmuszono Almę, by przysiadała się do gości w kawiarni i zachęcała ich do jak największych wydatków, poznała Heysta, który przybył owego wieczora ze swej wyspy Sourabaya, gdzie mieszkał samotnie, z dala od świata i ludzi. Zabrał on Almę do siebie, na wyspę. Po wielu perypetiach i przygodach została jego żoną.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZWYCIĘSTWO
Powieść
AutorJoseph Conrad

Patrz także:
schowaj

 • 1990
  Spektakl telewizyjny / Joseph Conrad / Andrzej Zakrzewski
 • 2001
  Etiuda szkolna / Marcin Wrona
2022.05.21 06:58:04
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency