Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZABAWKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1933
 • Premiera:
  1933. 12. 09
 • 77 min

Łatoszyński, ziemianin z Kresów, poznaje na dancingu w Warszawie tancerkę Lulu, w której się zakochuje. Jego przyjaciel Stefan postanawia zrobić mu niespodziankę, i gdy Łatoszyński opuszcza restaurację, znajduje w samochodzie Lulu, która namawia go do wspónej podróży na wieś. Lecz oto przyjeżdża jego syn Jurek z narzeczoną. Łatoszyński ukrywa Lulu w leśniczówce. Tam zakochuje się w niej wiejski uwodziciel, Kuźma. Lulu i Jurek spotykają się przypadkowo. Ona nie wie, kim on jest, on - kim ona. Pokochali się... Lulu, chcąc postawić Łatoszyńskiego w kłopotliwej sytuacji, zjawia się nagle we dworze na przyjęciu, czym wywołuje zamieszanie i skandal, ale wśród panów robi furorę... Jurek zastaje w leśniczówce Kuźmę napastującego Lulu. Dochodzi do bójki, w której Jurek zwycięża, lecz Kuźma , mszcząc się, podcina drzewo, które spada na przejeżdżającego na motocyklu młodego Łatoszyńskiego. Lulu alarmuje dwór. Wszyscy zajmują się Jurkiem, o niej nikt nie pamięta. Lulu rozumie, że jest dla nich tylko zabawką. Wraca do Warszawy, gdzie znów śpiewa, uśmiecha się, promienieje, lecz blaskiem nieco przyćmionym, omroczonym świeżymi jeszcze przeżyciami...

ZWIASTUN
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2019.12.30 00:18:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman