Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIEŚNIARZ WARSZAWY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1934
 • Premiera:
  1934. 02. 24
 • 54 min

  Lokacje: Warszawa (Aleja Szucha 3, ulice: Uniwersytecka, Wincentego Rapackiego, Filtrowa).

Julek hula i bawi się beztrosko. Rodzina poleca mu zabrać się do pracy, lecz on zostaje ulicznym śpiewakiem. Poznaje sprzedawczynię papierosów, Zosię; ich wzajemna sympatia przeradza się w miłość. Awantury wywołane przez Antka, odpalonego konkurenta Zosi, nie są w stanie rozłączyć zakochanych. Stryj, dowiedziawszy się o mezaliansie, jaki Julek chce popełnić, zwraca się do detektywa. Ten wciąga do intryg aktorkę rewiową i doprowadza do zerwania Zosi z Julkiem. Widząc rozpacz swego bratanka , i poczuwając się do winy, stryj dopomaga mu w naprawieniu wszystkiego i sam żeni się z aktorką, ku ogólnemu zgorszeniu całej rodziny. A Julek i Zosia też stają na ślubnym kobiercu.

ZWIASTUN
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2021.04.15 00:10:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman