Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZEOR KORDECKI - OBROŃCA CZĘSTOCHOWY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1934
 • Premiera:
  1934. 12. 24
 • 2000 m, 75 min

  Lokacje: Wołomin (Mironowe Górki).

  W filmie biorą udział: Kawaleria Wyższej Szkoły Wojennej, Dywizjon Lekkiej Artylerii 32 p. p. z Rembertowa oraz 3 baon strzelców z Rembertowa.

Potop szwedzki. Król Jan Kazimierz uszedł na Śląsk. Bracia Michał i Stanisław Małynicze przedzierają się z pismem króla do przeora Kordeckiego. Ratują szlachcica Zarembę i córkę Hannę przed napadem Szwedów. Docierają na Jasną Górę, która broni się bohatersko. Rozkwita miłość Hanny do Michała. Dziewczynę kocha i jego brat, Stanisław, lecz nie chce stać na drodze ich szczęścia. Nocą wysadza w powietrze najpotężniejszą baterię szwedzką z olbrzymim zapasem prochu i amunicji. Słup ognia piekielnego wzbił się w niebiosa, oświetlając niedobitków szwedzkiej armii i mury zwycięskiego klasztoru. Tak Stanisław dokonał swego ślubu i bohaterskiego żywota... Król Jan Kazimierz święci wraz z całym narodem uroczystą chwilę zwycięstwa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 00:23:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski