Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PANIENKA Z POSTE RESTANTE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1935
 • Premiera:
  1935. 10. 31
 • 2450 m, 78 min

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Zniekształcenie depeszy powoduje, że Marysia, młoda urzędniczka pocztowa, wyjeżdża jako sekretarka specjalnym wagonem do Wiednia. Wraz z przemysłowcem Olszewiczem odbywają podróż do Jugosławii, gdzie mają spotkać się z przemysłowcem amerykańskim, Smithem, żeby podpisać umowę na realizację koncesji w Albanii. Wobec Amerykanina grać muszą rolę młodego małżeństwa. Amerykanin zaprasza ich na jacht zakotwiczony w Dubrowniku i oświadcza, że wie o wszystkim i z pobudek moralnych nie podpisze umowy. Olszewicz sprawia jednak Smithowi niespodziankę. Na łodzi motorowej na pełnym morzu bierze ślub z Marysią, bo od dawna jest już w niej zakochany. Plany Smitha zostają zniweczone i Amerykanin podpisuje żądaną umowę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PANIENKA Z POSTE RESTANTE
AutorO. Heker

Varia
pokaż

2021.04.07 00:12:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski