Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AMERYKAŃSKA AWANTURA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1936
 • Premiera:
  1936. 12. 24
 • 2500 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Młody i wesoły technik, Paweł, zmuszony do zarobkowania, jest barmanem i piosenkarzem w wytwornym lokalu dansingowym w Warszawie. Tam poznaje uroczą miss Ellen, dziennikarkę amerykańską, która po krótkim pobycie w Polsce wraca do USA. Dawne marzenie Pawła, urok młodej Amerykanki i nadzieja zrealizowania po drugiej stronie oceanu swojego wynalazku, oto pobudki, dla których za wszelką cenę postanawia jechać do Ameryki. Zaoszczędzone pięniądze przegrywa jednak do oszusta, starającego się zresztą zdobyć rękę i posag pięknej Miss Ellen. Pawłowi udaje się dostać na statek (na gapę), którym płynie także jego ukochana . . . Jego dalsze losy to długie pasmo cierpień i trudności. Odcięty od ukochanej kobiety żyje w Ameryce w nędzy i niedostatku. Jest jednak równie wytrzymały w uczuciu, jak i w pracy nad wynalazkiem. I w końcu osiąga to, czego najbardziej pragnął. Równocześnie bowiem zyskuje wielki rozgłos jako wynalazca nowego radia kieszonkowego połączonego z aparatem telewizyjnym - i rękę kochającej go Ellen.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:03:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego