Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAPA SIĘ ŻENI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1936
 • Premiera:
  1936. 12. 11
 • 2550 m, 77 min

Młody, przystojny i sympatyczny reporter "Dzwonka Wieczornego", Jerzy Murski, musi przeprowadzić wywiad z gwiazdą polskiej rewii, Mirą Stellą, inaczej straci pracę... Po siedemnastu latach nieobecności w kraju wraca sławny śpiewak Visconti, ongiś wielka miłość Miry Stelli; owocem ich związku jest urocza Lili, która wraz z koleżanką Jadzią niespodziewanie przyjeżdża z pensji do Warszawy. Mira, oburzona na Viscontiego, że wrócił nie dla niej, lecz żeby dać kilka koncertów, postanawia wyjść za mąż za zabiegającego usilnie o jej rękę barona... Stara się też przedstawić Lili jako swą siostrę, a nie córkę. Jerzy spotyka Lili i natychmiast się w niej z wzajemnością zakochuje. Lili zaś, kiedy dowiaduje się, kto jest jej ojcem, postanawia doprowadzić do pogodzenia się rodziców. Udaje jej się to w pełni, podobnie jak Jerzemu uzyskać zgodę na poślubienie Lili.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Utwór Wincentego Rapackiego (syna)
Dramat
AutorWincenty Rapacki (syn)

Varia
pokaż

2017.11.15 01:17:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman