Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICA PANNY BRINX

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1936
 • Premiera:
  1936. 08. 14
 • 2440 m, 81 min

  Lokacje: Gdynia.

Wanda Tarska, aktorka dramatyczna, idzie w góry z Katy Brinx, młodą Amerykanką poznaną w pociągu. Katy wpada w przepaść; na miejscu znajdują przeciętą nożem linę, którą ona miała ze sobą. Wszystko wskazuje na to, że Wanda jest zabójczynią. Detektywi starają się rozwikłać tę tajemnicę. Zaczynają szukać niejakiego Henry Gierasa, bo jego nazwisko wykrzyknęła Katy spadając w przepaść... Tymczasem statkiem "Piłsudski" przybywa do Polski bogaty emigrant, podający się za Henryka Malewicza, by osobiście kierować poszukiwaniami swej kuzynki Katy Brinx, która ukryła się przed rodziną w Polsce... Przedstawienie stawia po kolei Tarską i Malewicza na drogach, którymi kroczą: spotykają się, to znów rozchodzą. Dziś w Gdyni, jutro w Warszawie, za kilka dni w Zakopanem. Najlepsze chwile bywają jednak zawsze zatrute świadomością, że Tarska jest posądzona o zabójstwo. W końcu kuzyn Katy Brinx odnajduje ją w górskim sanatorium, sam zaś żeni się z Wandą, oczyszczoną z wszelkich posądzeń.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2021.08.07 00:17:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych