Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIERNA RZEKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1936
 • Premiera:
  1936. 10. 04
 • 2400 m, 66 min

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Rok 1863. Toczą się krwawe walki. Oddział dragonów ściga powstańca. Jest nim ranny książę Odrowąż. Resztkami sił dostaje się do domostwa rządcy Brynickiego. Mija Brynicka, córka rządcy, z narażeniem własnego życia i wystawiając na szwank swój honor, ukrywa go. Odrowąż znajduje troskliwą opiekę i z wolna powraca do zdrowia. Między Miją a Odrowążem rozkwita miłość. Pogrążeni w ekstazie marzą o wyzwolonej ojczyźnie i małżeństwie. Niestety. Na drodze ich miłości staje egoizm matki księcia, która nie pozwala na ten mezalians. Zabiera syna, pozostawiając pogrążoną w bezgranicznej rozpaczy Miję.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WIERNA RZEKA
Powieść
AutorStefan Żeromski

Patrz także:
schowaj

 • 1922
  Film fabularny / Edward Puchalski
 • 1960
  Spektakl telewizyjny / Stefan Żeromski / Jerzy Antczak
 • 1983
  Film fabularny / Tadeusz Chmielewski
 • 1988
  Etiuda szkolna / Witold Szymczyk
2019.11.14 00:14:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych