Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAN REDAKTOR SZALEJE

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1937
  • Premiera:
    1937. 04. 24

Stefan Dzierzba redaguje pismo "Start i Meta". Współpracuje z nim jego przyjaciel Bohdan. Zamieszczenie niepochlebnej recenzji o świeżo wydanej książce staje się powodem intrygi miłosnej. Oburzona autorka przychodzi wraz z siostrą do redakcji, aby żądać sprostowania. Następuje zabawna pomyłka: Zosia, autorka książki, bierze Bohdana za redaktora. Poznanie w redakcji staje się początkiem miłości Stefana do Ireny i Bohdana do Zosi. Zanim nastąpi happy end: Bohdan, żeby przypodobać się ukochanej dziewczynie, udaje narciarza - sportowca, Stefan gra rolę swego przyjaciela wobec dwóch bankierów szkockich; Bohdan musi rozwikłać nieprzyjemną sytuację, gdy zjawia się jego dawna sympatia; odbywa się polowanie na niedźwiedzia, którego udaje jeden z kolegów Stefana, zaszyty w odpowiednio spreparowaną skórę, lecz nagle zjawia się prawdziwy niedźwiedź . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:03:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor