Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻOŁNIERZ KRÓLOWEJ MADAGASKARU

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1939
  • Premiera:
    1940. 12. 31

Mazurkiewicz, adwokat z Radomia, przyjeżdża do Warszawy, aby starać się o rękę Sabiny, wychowanki państwa Mąckich. Sabina kocha się potajemnie w młodym Władziu Mąckim, który ze swej strony, będąc zajęty piękną aktorką kabaretową Kamillą, nie zwraca uwagi na młodą dziewczynę. Na prośbę rodziny Mąckich Mazurkiewicz udaje się za kulisy uwodzicielki, jednakże sam ulega jej czarowi i wplątuje się w niesłychaną awanturę. W ślad za Mazurkiewiczem biegnie do teatru Sabina, aby ostrzec ukochanego, a spotkawszy się z Kamillą, za jej namową przebiera się w jej suknie i naśladuje jej sposób bycia, czym podbija serce Władzia. Mazurkiewicz zaprasza Kamillę do swego hotelu na kolację, gdzie kolejno zjawiają się wszyscy członkowie rodziny Mąckich. Wśród spazmów, kłótni i śmiechów sytuacja wyjaśnia się ku ogólnemu zadowoleniu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŻOŁNIERZ KRÓLOWEJ MADAGASKARU
AutorStanisław Dobrzański
AutorJulian Tuwim

Patrz także:
schowaj

2024.06.06 02:14:43
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.