Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPOSÓB NA MORAVIĘ

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Gatunek:
  Ćwiczenie operatorskie
 • Barwny, Czarno-biały, 35 mm, kaszeta, Eastman Kodak. 12 min Kopia pokazowa, AD 9961. Kopia wzorcowa, AD 4991. Kopia korekcyjna, AD 9960. Negatyw obrazu AD 5001. Negatyw tonu, AD 5002.

Fabularyzowany dokument o dziewczynie, która zafascynowana Moravią chce zostać pisarką. Obraz dzieli się na rozdziały. Rozdział I - "Powołanie" (Ulubionym pisarzem bohaterki jest Moravia, pod wpływem jego twórczości wybiera trudną drogę twórczości literackiej). Rozdział II - "Twórczość" Mówi o sobie "Od czasu, kiedy zaczęłam pisać wszyscy mnie zauważają, nie jak przedmiot ale osobowość". Jej matka natomiast ocenia to tak " Pierwsze opowiadania były straszne. Ale nie mogłam jej tego powiedzieć. Powiedziałam, że jest dobre ale musi dokonać kilku zmian". Rozdział III - "Ciało" Rozmowa z wydawcą kończy się groteskową sceną seksualnej napaści na jej ciało. Rozdział IV - "Dojrzała twórczość" Wypowiedź psychiatry " Niezrealizowany popęd seksualny oddając się bez reszty jakiejś pasji n.p. pisarstwu jak w przypadku naszej bohaterki prowadzić może do różnego rodzaju frustracji. W skrajnych przypadkach prowadzić może do nienawiści własnego ciała". Rozdział V - "To nie ma sensu" Bohaterka wyrzuca maszynę przez okno. Zostaje sama w ciemnym pokoju. Jej matka komentuje to tak "To była bardzo dobra i droga maszyna". (arch.) "Mała twarz, miała ciało niczego jej nie brakowało, miała talent, mogła wszystko ale raczej wyszło inaczej" frag. z filmu (autor)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1997
  Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage")-"Srebrna Kijanka" w Konkursie Etiud Studenckich
 • 1999
  Turek (Przegląd Studenckich Etiud Filmowych ''Klaps'')-Grand Prix
2018.06.13 23:52:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych