Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GOLIAT

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 12 min

Bohaterem etiudy jest Tadeusz (Maciej Damięcki), sześćdziesięcioletni właściciel małego "warzywniaka" naprzeciwko hipermarketu. Jest to opowieść o postępującej w niego frustracji spowodowanej niemożliwością poradzenia sobie z większym przeciwnikiem. Bohater, który w PRL'u walczył o kapitalizm, teraz jest przez niego niszczony. Brak perspektyw na przyszłość, możliwości zapewnienia najbliższym godziwego życia i chęć zemsty doprowadza go do ostateczności. Razem ze swoim najbliższym przyjacielem (Krzysztof Kiersznowski) idą z "koktajlami Mołotowa" na hipermarket.
Scenariusz filmu dostał nagrodę za najlepszy scenariusz filmu studenckiego w konkursie ING Nationale - Nederlanden.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmów Niezależnych KRAKFFA)-II Nagroda dla filmu studenckiego
 • 2005
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmów Niezależnych KRAKFFA)-Nagroda za scenariusz
 • 2004
  Konkurs ING Nationale-Nederlanden-Nagroda za najlepszy scenariusz filmu studenckiego
 • 2006
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy scenariusz
2022.05.21 06:53:40
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych