Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KURACJA

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Gatunek:
  Etiuda operatorska, Etiuda fabularna
 • Barwny, 1:1,85. 7' 35''

Adaptacja opowiadania pt. "Kuracja dla Bibi Haldar" Jhumpy Lahiri nagrodzonej Pulitzerem w 2000 roku. Przez większą część swojego życia młodziutka Bibi Haldar cierpiała na dolegliwość, wobec której bezsilni byli jej krewni, przyjaciele, kapłani, chiromanci, stare panny, terapeuci leczący klejnotami, prorocy i głupcy. Doradzano jej by wcierała w skronie balsam eukaliptusowy, a także by pielgrzymowała do grobów świętych. Jej szyja i ramiona obwieszone były amuletami chroniącymi przed złym spojrzeniem. Jej palce zdobiły kamienie wróżące pomyślność. Homeopaci radzili, aby przybrała na wadze, ajuwerdycy zaś sugerowali, żeby schudła. Doradzano jej, aby wstawała o świcie i recytowała wersety z wed w określonych odstępach czasu. Pewnego dnia zatroskany ojciec postanawia wezwać na pomoc miejscowego medyka. Ten proponuje kolejną kurację diagnozując niespełnienie miłosne u Bibi Haldar.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.04.20 23:47:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych