Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WAŻKI

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 15 min

  Film był prezentowany w konkursie krótkometrażowym 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w roku 2007.

Z pozoru idylliczna, umieszczona w nadmorskich krajobrazach historia zauroczenia miejscowym gagatkiem i narcyzem - Kubą, którego liczne wybryki graniczą z nastoletnią psychopatią. Oczarowana Kubą główna bohaterka chciałaby go zmienić. Oddaje mu swoje kieszonkowe, siebie i modli się o pomoc do sił niebieskich. Ani skok na głęboką wodę, ani ucieczka z portu w środku nocy nie zmienią tego, co przypadkowa rozmowa z siostrą Kuby o papużkach i straconych złudzeniach.
Film brał udział w konkursie krótkometrażowym 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Biennale w Wenecji w roku 2007, gdzie zdobył nominację do nagrody Prix -Uip Europejskiej Akademii Filmowej.

Fragment filmu
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Londyn (Raindance Film Festival)-Nagroda za najlepszy film krótkometrażowy
 • 2008
  Sopot (Sopot Film Festival)-Nagroda dla Najlepszego Filmu Polskiego
 • 2009
  Turek (Przegląd Studenckich Etiud Filmowych ''Klaps'')-Nagroda Publiczności
 • 2007
  Prix-Uip (przyznawana przez Europejską Akademię Filmową)-Nominacja
 • 2007
  Londyn (London Independent Film Festival)-Grand Prix w konkursie krótkometrażowym
 • 2007
  Londyn (London Independent Film Festival)-Nagroda za zdjęcia do filmu krótkometrażowego
2018.06.15 23:59:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl