Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYSTANEK DO RAJU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • Czarno-biały + Barwny, 50 min

Film opowiadający o uchodźcach z całego świata, szukających schronienia w Polsce. Realizowany przede wszystkim z udziałem mieszkańców ośrodków dla uchodźców stanowi rodzaj studium psychologicznego tych, którym przyszło opuścić rodzinny kraj, nierzadko bez prawa powrotu. "O miejscu, do którego się nie dociera myślimy, że tam ziemia styka się z niebem. A potem okazuje się, że wszędzie jest tak samo" - mówi jeden z bohaterów. Większość z nich uciekła z krajów gdzie właśnie toczą się wojny a Polska miała być dla nich jedynie przystankiem w drodze do raju, rzadko krajem docelowym. Dla wielu jednak okazała się domem.
Powstaniec z Zairu trafił do Polski dzięki pomocy konwoju akcji humanitarnej. Był u siebie znanym sportowcem, doskonale sytuowanym i szczęśliwym. Tu musi zaczynać wszystko od nowa. Członkini partii opozycyjnej z Nigerii wraz z małym dzieckiem uciekła przed więzieniem. "To całkiem miłe miejsce ta cała Polska" - mówi mieszkaniec Sri Lanki . Somalijski student mieszka w ośrodku dla uchodźców wraz z Kazachstańczykami, którzy nie chcieli wyrzec się katolickiej wiary pod naciskiem muzułmanów. Zna kilka języków, teraz uczy się polskiego, budzi podziw nieprzeciętną inteligencją i wiedzą. Rosyjska policjantka uciekła z kraju ścigana zemstą z ręki tych, którzy dzięki jej dociekliwości zostali ukarani...
Przedstawiciele Departamentu ds. Uchodźców mówią, że zjawisko narasta. Po wielu miesiącach oczekiwania na status uchodźców, ci, którzy uzyskują zgodę na wniosek, uczestniczą w tzw. programach integracyjnych. Mający mniej szczęścia deportowani są jednak do miejsc, od których chcieli na zawsze uciec. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:59:44
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego