Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PANI OD SEKSU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • Barwny, 31 min

Kiedy rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 21kwietnia 1998 roku, na podstawie ustawy "O planowaniu rodziny, obronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, wprowadziło do szkół podstawowych i ponadpodstawowych przedmiot "Wiedza o życiu seksualnym człowieka", Bożena Gwizdek - szkolny pedagog w liceum w Zawierciu - zdecydowała, że będzie uczyła tego przedmiotu. Wprawdzie udział uczniów w lekcjach nie jest obowiązkowy i nie wpływa na promocję, ale w takiej sytuacji nauczyciel może mieć tym większą satysfakcję z zajęć. Ma gwarancję, że przychodzą na nie uczniowie rzeczywiście zainteresowani wiedzą z tej dziedziny, choć oczywiście nie wszyscy - tylko ci, których rodzice wyrazili na to zgodę. To samo rozporządzenie wymaga jednak od nauczycieli "Wiedzy o życiu seksualnym człowieka" odpowiedniego przygotowania - co najmniej odbycia specjalistycznego kursu. Pani Bożena musi więc odbyć kurs. Uczestniczy w warsztatach wychowania seksualnego "Odczarowanie tabu", przygotowanych przez psycholog Ewę Kustwan-Mruz, testujących zdolność pedagogów do prowadzenia zajęć z kontrowersyjnego przedmiotu. Autor filmu towarzyszy "pani od seksu" podczas lekcji w szkole i zajęć warsztatowych, w których uczestniczy z grupą nauczycieli, którzy podjęli taką samą decyzję jak ona. Sekwencje filmu nakręcone w obu miejscach skłaniają do refleksji i nieodpartego wniosku, że "Wiedza o życiu seksualnym człowieka" jest potrzebna. Nie wiadomo, jakie będą dalsze losy tego przedmiotu, pani Bożena jest jednak zdeterminowana: będzie przekazywała wiedzę z tej dziedziny tym, którzy będą chcieli się z nią spotykać. Doświadczenia, które dotąd zdobyła, przekonują ją, że tak właśnie trzeba postąpić. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:00:33
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor