Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOŚWIADCZANIE MIŁOŚCI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Barwny, 44 min

Liczba 7 jest liczbą spełnienia i kompletności, od dawna też uchodzi za liczbę świętą. Z tyluż części, odpowiadających siedmiu dniom tygodnia, składa się ten film, będący zapisem wędrówek ks. Kazimierza Orzechowskiego po Ziemi Świętej. Kolejne etapy jego podróży to Jerozolima, Betlejem, Hajfa, Góra Oliwna, Pustynia Judzka i Galilea. W niektórych z tych miejsc spotkał się z mieszkającymi tam polskimi Żydami - chrześcijanami. Karmelitę bosego o. Daniela Rufeisena odwiedził w Hajfie. Na Górze Oliwnej natomiast zaszedł do benedyktynki siostry Pauli i elżbietanki siostry Rafaeli, która prowadzi tam sierociniec zwany "Domem Pokoju". Rozmawiał z nimi o miłości - Boga, bliźniego, narodu, ojczyzny. Obrazom z Ziemi Świętej towarzyszą fragmenty Psalmów z BibliiTysiąclecia, które czyta ks. Orzechowski, a także tradycyjna muzyka żydowska i arabska oraz katolickie pieśni. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1997
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-II Nagroda w kategorii programów tv i katechetycznych
 • 1997
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Banku PBG Grupa PKO SA
2022.05.21 06:14:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych