Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZARODZIEJ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny, 22 min

Bohater filmu w 1948 roku, mając 16 lat, wstąpił do ZMP. W czasie studiów na wydziale historii zapisał się do PZPR. Prowadził ćwiczenia z marksizmu-leninizmu, a od 1955 roku był asystentem w Katedrze Historii Nowożytnej. Zajmował się analizą ustroju poszczególnych państw demokracji ludowej - doszukiwał się podobieństw i różnic. W 1979 roku po ciężkiej chorobie i długim pobycie w szpitalu postanowił zupełnie zmienić swoje życie. Porzucił pracę naukową, poświęcił się magii. Długie godziny ćwiczeń zręcznościowych pozwoliły mu opanować warsztat. Nowa profesja ogromnie go fascynuje, analizuje pokazy najlepszych iluzjonistów na świecie, uczy się od nich pewności siebie - niezbędnej na scenie i sposobów odwracania uwagi widza od tego, czego nie powinien zauważyć. Gdy wychodzi na scenę, stara się nawiązać bliski kontakt z publicznością, zachwycić ją, gdy zdoła to zrobić, panuje nad nią niepodzielnie. "Panowanie nad publicznością, to jeden z najprzyjemniejszych momentów w pracy iluzjonisty" - wyznaje. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:08:44
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl