Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZAS JAZZU - WILLIS CONOVER

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny, 30 min

Dizzy Gillespie, Joe Bushkin, Walter Bishop, Alec Wilder, Danny Barker i inni przyjaciele Willisa Conovera rozmawiają o jazzie, śpiewają jazz, grają jazz w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Nowym Orleanie.
Studio radiowe Voice of America w Waszyngtonie. Stąd Willis Conover po raz pierwszy w grudniu 1954 nadał ,,Music USA-Time for Jazz''. Autor tych codziennych dwugodzinnych audycji, powitał nas ,słuchaczy z za ,,żelaznej kurtyny,,dla których te audycje były jedynym kursem i Akademią Jazzu - w swoim królestwie. A potem zabiera nas w ,,muzyczną podróż''. Najpierw Nowy Jork i Hall of Fame gdzie tylko dla nas Dizzy Gillespie... śpiewa,akompaniując sobie na pianinie Fatsa Wallera. Następnie słynny gitarzysta ,Danny Barker w Nowym Orleanie...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:38:45
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.