Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZEJŚCIE POD KAPELUSZ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001

W Gubinie był garnizon. Pozostała garstka żołnierzy i kompania honorowa, która podczas ostatniej defilady ma pożegnać garnizonowy sztandar. Pozostali rozgoryczeni ludzie bez zajęcia i władze zatroskane przyszłością miasta, przez dziesięciolecia rozwijanego przede wszystkim pod kątem wojska. Autor filmu przedstawia przygotowania do tej defilady i jej przebieg, a jednocześnie pokazuje sytuację ludzi i miasta, która powstała po decyzji o likwidacji garnizonu.
Jeden z byłych oficerów założył w Gubinie własny biznes: składnicę złomu. Na plac trafia to, co kiedyś dobrze poznał podczas służby. Wie, że teraz to rzeczywiście szmelc, że armię trzeba unowocześnić kosztem zmniejszenia liczebności, czy jednak musiało to uderzyć właśnie w Gubin? Przecież są w nim świetnie spełniające swe funkcje obiekty, dobrze przygotowany poligon, który służył czołgistom...
Inny były oficer z trzema kolegami założył hodowlę strusi i poleca to zajęcie bezrobotnym wojskowym odesłanym do rezerwy. Jak duże jednak może być w Polsce zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty?
Ci, którzy jeszcze pozostają w służbie, przed defiladą odnoszą mundury do pralni - prowadzące ją od ponad dwudziestu lat małżeństwo zaraz będzie bez pracy - a myślenie o przyszłości swojej i rodzin odkładają na potem.
Władze miasta nie wiedzą, co począć w tak niespodziewanej sytuacji. Z powodu decyzji o likwidacji garnizonu bezrobocie skoczyło do 30 procent. Opuszczone wojskowe budynki ulegają dewastacji. Jeszcze mają szyby, lecz wszystko wskazuje na to, że wkrótce skuszą wandali. Co czeka Gubin? Jest w nim 30 doskonale prosperujących "agencji towarzyskich", w których panienki przybyłe zza wschodniej granicy obsługują przede wszystkim gości przyjeżdżających zza pobliskiej granicy zachodniej. Ludzie boją się, że kiedy całkiem zabraknie wojska, te agencje przyciągną przestępców, a ci zdominują miasto i rozlezą się po okolicy.
Na razie jednak trwa defilada. Gra orkiestra. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.03.05 00:12:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency