Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"WYDOBYŁEM RZEŹBĘ Z LASU..."

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1991
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 30 min

Filmowy portret rzeźbiarza z Zakopanego, Grzegorza Pecucha, absolwenta warszawskiej ASP, wieloletniego nauczyciela rzeźby w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem, artysty cenionego w kraju i za granicą. Film przedstawia jego bogaty dorobek twórczy, opowiada także o trudnych losach - niełatwym dzieciństwie, przymusowych robotach w Niemczech i przesiedleniu z rodzinnej Florynki koło Nowego Sącza w ramach akcji Wisła. Grzegorz Pecuch urodził się w 1923 roku. Ukończył LiceumTechnik Plastycznych w Zakopanem i Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na rok przed dyplomem został nauczycielem w liceum plastycznym im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Sam był wychowankiem patrona szkoły. Funkcję swą pełnił przez dwadzieścia lat - od 1955 do 1975 roku. Od debiutu w 1957 roku uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych, miał ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach oraz w zbiorach muzealnych, m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie i Poznaniu oraz Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:30:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych