Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZTUKA ŻYCIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 25 min

Pośpiech, stres, nerwy - to częste bolączki współczesnego życia, dotykające zwłaszcza ludzi Zachodu. Gnębiły one także młodego warszawiaka Wojciecha Czuptę, zajmującego się organizowaniem konferencji prezentujących teleinformatyczne systemy zarządzania uczelniami. Wojtek uskarżał się na stany lękowe, bał się kontaktów z innymi, zwłaszcza z dziewczynami, dręczyła go chorobliwa nieśmiałość. Lekiem na jego problemy okazała się joga, którą zaczął regularnie uprawiać. Jego mistrzem jest hinduski guru Ravi Shankar, który zyskał ogromny autorytet i popularność w Indiach. Organizuje tam budowę mieszkań dla najuboższych, szpitali i szkół. Na spotkania z nim przybywa nawet 200 tys. osób. Ravi jest dobrze znany także w Polsce, gdzie na spotkaniu w Łazienkach Królewskich podejmowała go sama Jolanta Kwaśniewska. Hinduski mędrzec odwiedził również działający w Tarasce koło Sulejowa ośrodek Stowarzyszenia Szkoła Życia, spotkał się tam ze swoimi sympatykami. Przekonywał ich, jak niewiele czasami potrzeba, aby zmienić swoje życie, stać się szczęśliwszym, osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię. Joga jest w tym bardzo pomocna. Wojtek i wielu innych ludzi już się o tym przekonało. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:50:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor