Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ALFABET MAFII

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, odcinki x 30 min

"Alfabet mafii" przedstawia historie największych grup przestępczych w Polsce lat dziewięćdziesiątych. To opowieść o ludziach z pierwszych stron gazet. Część z nich nie żyje, część odsiaduje kary w więzieniu, nieliczni pozostają ciągle na wolności. Rozkwit polskiej mafii związany był z przemianami ustrojowymi i gospodarczymi w Polsce. Dziennikarze piszący o tych sprawach korzystali zawsze z tych samych źródeł, często opisując mechanizmy śledztw i działań operacyjnych policji. My dotarliśmy do przestępców. "Alfabet mafii" to historia złamanych zasad, przyjaźni, zdrady oraz powiązań ze światem biznesu i polityki. Pokazujemy, także prywatne życie gangsterów. Wykorzystujemy materiały nigdy wcześniej nie ujawniane publicznie - filmy amatorskie oraz prywatne zdjęcia. Docieramy również do ofiar gangsterskich porachunków. Spotykamy się z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości i z policjantami, którzy często przez wiele lat rozpracowywali grupy przestępcze. Przez rok prowadziliśmy własne śledztwo. Jego rezultaty dla nas samych okazały się zaskakujące. Integralną część prawie każdego odcinka stanowią materiały archiwalne z tamtych lat: fragmenty kronik filmowych, dokumentów, oraz relacji dziennikarzy telewizyjnych. Przewodnikami po "Alfabecie mafii" są znani dziennikarze śledczy: Piotr Pytlakowski oraz Ewa Ornacka.

Odcinek 1: PROLOG W PROLOGU przedstawiono "mapę gangów" i zapowiedziano najważniejszych bohaterów serialu: DZIADA, OCZKĘ, CARRINGTONA, KRAKOWIAKA i wielu innych.
Odcinek 2: MASA świadek koronny Masa jest tylko częściowo wolnym człowiekiem. Strzeżony dzień i noc, przewożony z kryjówki do kryjówki.... Czy wielokrotne, ryzykowne próby skontaktowania się z nim zakończą się sukcesem? Czy uda się z nim spotkać?
Odcinek 3: WERSJA MASY Prywatne życie gangsterów: jak mieszkali, jak się bawili, gdzie spędzali wakacje. O tym opowiada najsłynniejszy świadek koronny w Polsce - Masa.
Odcinek 4: OCZKO Oczko był uznawany za szefa mafii na Pomorzu. Zdradzony przez swojego człowieka o pseudonimie Czarny, czeka na kolejne procesy. Kiedyś przyjaciele, dziś wrogowie. Obydwaj stanęli przed kamerami "Alfabetu Mafii"...
Odcinek 5: PRAWDA OCZKI Oczko - według policji i prokuratury - szef najgroźniejszej zorganizowanej grupy przestępczej Pomorza Zachodniego. W zakończonym w szczecińskim sądzie w grudniu 2000 roku procesie otrzymał wyrok 13 lat więzienia. We wrześniu ubiegłego roku zgodził się na rozmowę przed kamerami ALFABETU MAFII. Przez lata milczał. Teraz nie ma już nic do stracenia...
Odcinek 6: DZIAD Henryk N. - DZIAD i Wiesław N. - WARIAT. Kilka wersji wydarzeń, dwa losy, dwaj bracia... Jeden zginął z ręki zawodowego zabójcy. Drugiemu być może więzienie ocaliło życie. DZIAD - domniemany boss grupy wołomińskiej. Jego zawód to - jak sam określa - medialny gangster. Jego hobby: gołębie... Z DZIADEM spotkaliśmy się z Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim. Rozmowę z nim przeprowadziła Ewa Ornacka.
Odcinek 7: WOŁOMIN Historia grupy wołomińskiej to nie tylko losy jej dwóch domniemanych szefów: DZIADA i WARIATA. To lista zabójstw, których sprawcy do tej pory nie zostali osądzeni, to porwania dla okupu, haracze, podkładane bomby... Wszyscy mówią o wojnie: Pruszków kontra Wołomin. Ale tak naprawdę była to walka bratobójcza. Bez zasad, bez litości, na śmierć...
Odcinek 8: CARRINGTON Grupa CARRINGTONA, przemytniczego króla Dolnego Śląska, pochłonęła wiele ofiar. Do dziś większość morderstw, do których doszło podczas tak zwanej "wojny zgorzeleckiej" pozostała niewyjaśniona, a sprawcy nieznani. Sam CARRINGTON po ciężkim wypadku zniknął z pola widzenia sądu, policji i prokuratury na wiele lat. Twórcom ALFABETU MAFII udało się do niego dotrzeć.
Odcinek 9: KRAKOWIAK Szaleniec... Takie oblicze pokazał na początku swojego procesu Janusz T. ps. KRAKOWIAK. W akcie oskarżenia zarzucono mu m.in. kierowanie grupą przestępczą, która miała na swoim koncie zabójstwa na zlecenie, napady rabunkowe, kradzież mienia oraz nielegalną dystrybucję broni palnej i narkotyków. KRAKOWIAKA - wielbiciela filmu OJCIEC CHRZESTNY - jego podwładni musieli całować w rękę... Według przyjaciół namiętny hazardzista, według prokuratury bezwzględny bandyta.
Odcinek 10: PRUSZKÓW - SŁOWIK Andrzej Z. ps. SŁOWIK. Uznawany za najbardziej niebezpiecznego członka tak zwanego "zarządu" Pruszkowa. Wielokrotnie karany. Raz nawet ułaskawiony przez prezydenta. Autor autobiograficznej książki i jeden z najdłużej ukrywających się i poszukiwanych listem gończym polskich przestępców. Historia kariery i upadku jednej z najsłynniejszych postaci Pruszkowa...
Odcinek 11: PRUSZKÓW - PERSHING Człowiek-legenda polskiego świata gangsterskiego. Namiętny hazardzista, miłośnik zawodowego boksu i pięknych kobiet. Był wiernym kibicem jednego z najsłynniejszych polskich bokserów. PERSHING przez lata korzystał z usług jasnowidzów. Zginął z ręki wynajętego zabójcy...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ALFABET MAFII w internecie

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 03:50:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl