Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TEATR TELEWIZJI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 48 min

Film powstał w związku z 50-leciem Telewizji Polskiej i Teatru Telewizji. Autorzy przedstawiają w syntetyczny sposób zarys historii Teatru TV, ale dokument ten jest także dyskusją nad kondycją Teatru Telewizji, jego specyfiką, osiągnięciami i znaczeniem dla edukacji kulturalnej Polaków oraz próbą odpowiedzi na pytanie, czy teatr ów ma szansę utrzymania swej pozycji we współczesnej telewizji. Wypowiadają się na ten temat znakomitości naszego życia kulturalnego i publicznego, m. in. Gustaw Holoubek, Adam Hanuszkiewicz, Andrzej Wajda, Jerzy Jarocki, Krystian Lupa, Stanisław Radwan, Andrzej Łapicki, Xymena Zaniewska, Olga Lipińska, Maciej Szczepański, Wiesław Walendziak, Janusz Zaorski i Zbigniew Religa. Konkluzja wynikająca z ich opinii jest prosta: Teatr Telewizji pełnił i pełni nadal bardzo ważną rolę w edukacji i kształtowaniu gustów i postaw co najmniej dwóch pokoleń Polaków, był także najważniejszym zjawiskiem kultury masowej w półwieczu istnienia Telewizji Polskiej. Wypowiedzi uzupełniane są fragmentami archiwalnymi spektakli Teatru Telewizji oraz materiałami z prób spektakli. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:51:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski