Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAPOMNIANA NEKROPOLA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Barwny, 53 min

Cywilizacja starożytnego Egiptu od lat fascynuje i pobudza wyobraźnię ludzi na całym świecie. Dla zauroczonych krainą faraonów film Sławomira Malinowskiego stanowi okazję do przeniesienia się choć na chwilę do Egiptu sprzed czterech tysięcy lat. Pokazuje niezwykłe piękno, tajemnice i magię tej najstarszej cywilizacji naszej planety. Wraz z twórcami filmu odkrywamy pradawną nekropolę, zwiedzamy ukryty kilkadziesiąt metrów pod ziemią wspaniały pałac faraona i poznajemy największe tajemnice wezyra Meref-nebefa, najpotężniejszej po faraonie osoby w państwie. W pasjonujący sposób ukazuje także prace polskich archeologów zaangażowanych w prace wykopaliskowe na terenie Egiptu, dzięki którym bezcenne znalezisko sprzed wieków ujrzało światło dzienne. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Odkrywców, Podróżników i Ludzi Aktywnych "Mediatravel")-II Nagroda
  za "etnologiczne walory oraz bardzo dobry warsztat realizatorski i wnikliwe merytoryczne ujęcie tematów"
2017.02.11 03:53:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency