Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MARZEC '68. TAJNE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • Barwny, 39 min

W roku 1998 minęło 30 lat od wydarzeń marcowych 1968 r. Po 30 latach, zgodnie z przepisami dotyczącymi archiwów, dziennikarze po raz pierwszy uzyskali dostęp do dokumentów najwyższych władz partyjnych i państwowych tamtych lat. Rezultatem tego stał się film dokumentalny Jacka Sawickiego "Marzec'68" - opowieść o genezie i przebiegu wydarzeń marcowych. Autorzy uzupełnili treść dokumentów wyjaśnieniami świadków i bohaterów tych wydarzeń. Na temat roku 1968 w filmie wypowiadają się: profesor Karol Modzelewski, Jadwiga Staniszkis, profesor Leszek Kułakowski, mecenas Tadeusz de Virion, publicysta Jerzy Turowicz, a także Jacek Kuroń, Jacek Bocheński, profesor Kazimierz Kąkol i ówczesny polityk Stanisław Trepczyński. Powstał film będący obrazem buntu w obronie resztek nadziei wywołanych październikiem 1956 - resztek wolności. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:54:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor