Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIEŃ ANIOŁÓW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 19 min

W najbiedniejszej dzielnicy Katowic, Załężu, wśród familoków z poczerniałej cegły, działa Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów". Założyła je grupa aktywnych, wykształconych, młodych ludzi, którzy pragnęli pomagać dzieciom i młodzieży ze środowisk patologicznych i ubogich. Wcześniej pracowali wśród młodocianych przestępców i prostytutek, ale często dla tych ludzi było już za późno na skuteczną resocjalizację, sprowadzenie ich z drogi przestępstwa. Grupa "aniołów stróżów" postanowiła więc zająć się młodszymi, którzy jeszcze nie ulegli głębokiej demoralizacji, skoncentrować się na profilaktyce. Tak powstał ich ośrodek - ładny, wygodny, zadbany, przestronny. Dzieci dobrze i bezpiecznie się tam czują. Sławomir Wichary, Barbara Kaczmarczyk-Wichary, Daria Grabkowska i inni stawiają sobie za cel pokazanie kilku- i kilkunastolatkom, że choć urodzeni w biednych, niewykształconych rodzinach, nie są skazani na bierną wegetację, mogą i powinni mieć wpływ na swoje życie, mogą i powinni mieć marzenia. Uczą ich pracy, systematyczności, współdziałania, wskazują osiągalne dla nich cele i pokazują, jak można je zrealizować. Przekonują dzieci, żeby były samodzielne, uwierzyły w siebie, nie bały się świata. Bo ich podopieczni wstydzą się swojej biedy, pijanych czy zaniedbanych rodziców, swych obskurnych mieszkań, tego, że nie znają się na wielu rzeczach będących codziennością dla ich bogatszych rówieśników. "Anioły" mają na tym polu wiele do zrobienia i z radością odnotowują choćby drobne sukcesy. Pomagają zresztą nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom w załatwianiu rozmaitych spraw socjalnych, oddłużaniu mieszkań, zdobywaniu zaświadczeń urzędowych, załatwianiu wizyt u lekarzy itp., bo od sytuacji rodziców zależy przecież także los dzieci. Niestety, nad stowarzyszeniem zawisły ostatnio czarne chmury. W tym roku grozi mu zakończenie działalności z braku funduszy. Czy rękę wyciągniętą do dzieci z Załęża trzeba będzie cofnąć? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:59:28
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency