Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O KRÓLEWNIE ZAKLĘTEJ W ŻABĘ

w BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

 • Film animowany
 • Rok produkcji:
  2005
 • Barwny. 13 min.

W pewnym królestwie sędziwy król postanawia oddać koronę jednemu z trzech synów. Nie może się jednak zdecydować któremu, więc prosi o radę senatorów. Ci wpadają na pomysł, aby królewiczów ożenić i przekazać koronę temu, którego żona będzie najlepsza. Oczywiście, każdy z senatorów, mówiąc o najlepszej żonie, ma na myśli swoją córkę. Wybucha kłótnia. Król zwraca się więc do nadwornego astrologa. Ten każe królewiczom strzelać z łuku i poszukać żony tam, gdzie upadną ich strzały. Strzała najmłodszego królewicza upada na bagnach obok zielonej żabki. Ku zdziwieniu królewicza, żabka przemawia ludzkim głosem i wyjawia, że jest zaklętą królewną. Królewicz zabiera ją do pałacu. Teraz kandydatki na żony muszą przejść trzy próby: utkać dywanik, ugotować pierogi i zaprezentować się królowi w sukniach balowych. Młody królewicz jest przekonany, że jego wybranka nie poradzi sobie z próbami. Jednak z pomocą żabce przychodzi wróżka. [TVP]

ZWIASTUN
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Bajka Antoniego J. Glińskiego
Autor pierwowzoruAntoni J. Gliński

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych)-Srebrna Kreska
  dla najlepszego filmu o tematyce dziecięcej
 • 2006
  Kair (MFF dla Dzieci)-Nagroda Jury Profesjonalnego za najlepszy film telewizyjny dla dzieci
 • 2007
  Houston (WorldFest Independent Film Festival)-Nagroda Specjalna Jury
  w kategorii: film krótkometrażowy, animacja
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor