Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZATOKA PUCKA

w NATURA 2000

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny. 19 min.

Przewodnikiem po terenach wokół Zatoki Puckiej i Półwyspu Helskiego będzie Ludwik Bach - Kaszub z dziada pradziada, od lat pracujący w Domu Kultury w Rumii. Z nastaniem wiosny pan Ludwik wywiesza na drzwiach Domu Kultury kartę z informacją o cosobotnich wycieczkach rowerowych po okolicy. Ludwik Bach uważa, ze dzieci i młodzież powinny poznać piękno i zalety rodzinnych stron. Punktualnie o 8 rano spod Domu Kultury wyrusza peleton młodych i starych rowerzystów, a Ludwik Bach wiodąc ich co raz to inną trasą, opowiada, pokazuje, gawędzi. Taka właśnie wycieczka będzie motywem przewodnim naszego poznawania terenów nad Zatoką wchodzących w skład Natury 2000. Pokażemy słynny rezerwat Beka, życie podwodne Zatoki Puckiej - flagowego miejsca morskiej różnorodności biologicznej w Europie (program BIOMARE), połowy rybaków, klif w Osłoninie. Odpowiemy na pytania - dlaczego chronimy ptaki w rezerwacie Beka i dlaczego jest on tak cenny; czy na przyrodzie ludzie nad Zatoką mogą zarabiać pieniądze; jakie formy turystyki (ich głównego źródła utrzymania) najmniej szkodzą przyrodzie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman