Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZWYKŁY ŚWIĘTY CZŁOWIEK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 58 min

Czemuście mnie nie posłali do szkoły dla papieży? - żartował Karol Wojtyła krótko po konklawe, które wybrało go na papieża. Od początku pontyfikatu Jan Paweł II zdawał sobie sprawę z wagi tej misji i piętrzących się trudności. - Zadaniem nowego papieża będzie wprowadzić Kościół w trzecie tysiąclecie - oceniał kardynał Stefan Wyszyński. W znajdującej się za Żelazną Kurtyną Polsce zareagowano na wybór entuzjastycznie. Ale we Włoszech początkowo wielu wiernych miało wątpliwości czy papież-pielgrzym jest właściwą osobą do wzięcia odpowiedzialności za Kościół. Następne 26 lat miało pokazać, jak Jan Paweł II radził sobie z wyzwaniem. Charakterystycznym elementem jego pontyfikatu stały się podróże. 104 razy opuszczał Watykan, aby odbyć pielgrzymki po całym świecie. Wiele czasu poświęcił rozwijaniu dobrych stosunków z licznymi Kościołami chrześcijańskimi, prowadził też dialog z innymi religiami w imię ekumenizmu. Bliscy zapamiętali go jako człowieka bardzo zdyscyplinowanego, poświęcającego długie godziny na modlitwy. Mimo wielu obowiązków nigdy nie tracił pogody ducha i ochoty do żartów. Gdy trzeba, potrafił być nieugięty. Kiedy reżim komunistyczny okresu stanu wojennego nie zgodził się na jego spotkanie z Lechem Wałęsą, Jan Paweł II zagroził, że przerwie wizytę w Polsce. Władze ustąpiły. O życiu u boku wielkiego papieża Polaka opowiadają jego najbliżsi współpracownicy, ludzie, którzy go znali, duchowni i dziennikarze. Ujawniają wiele dotąd nieznanych wydarzeń i sytuacji z czasów pontyfikatu. Wspominają wizyty papieża w Polsce, pielgrzymki po świecie, a także opowiadają, jakim człowiekiem był Jan Paweł II na co dzień. Jest wśród nich między innymi wieloletni sekretarz Wojtyły, metropolita krakowski Stanisław Dziwisz oraz ksiądz Adam Boniecki, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego". Opowieści i wypowiedzi obficie uzupełniają filmowe materiały archiwalne, nagrane fragmenty kazań i przemówień Jana Pawła II. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:03:23
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego