Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BALLADA O LU PIN

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 25 min

W Polsce czuję się jak ziarenko ryżu pod mazowiecką wierzbą - tak mówi o sobie Lu Pin, bohaterka filmu, 34 - letnia rzeźbiarka, która zadziwiła świat projektem i realizacją największego na świecie pomnika Fryderyka Chopina.
Urodziła się w Szanghaju. Jest absolwentką Szanghajskiej Wyższej Szkoły Publikacji i Wydawnictw oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 10 - letni pobyt w Polsce odegrał w jej życiu kluczową rolę. Obecnie mieszka w Szanghaju, mieście, w którym 3 marca 2007 roku odsłonięto pomnik jej autorstwa. Lu Pin posiadła umiejętność łączenia elementów obu kultur, z jakich się wywodzi, w sposób niezwykle czytelny i sugestywny. Sztuka przynosi jej radość i cierpienie, tak jak życie na styku dwóch kultur, które wyznaczyły kobiecie często trudne do pogodzenia normy społeczne i obyczajowe.
W filmie opowiada o najważniejszych życiowych wyborach. Jego integralną częścią jest wpleciona w opowieść Lu Pin historia powstania, podróży i odsłonięcia pomnika Fryderyka Chopina w Szanghaju. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:07:21
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor