Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PETER & THE WOLF

 • Tytuł polski: PIOTRUŚ I WILK
 • Tytuł alternatywny: SERGEI PROKOFIEV'S PETER & THE WOLF
 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska, Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  2006
 • Gatunek:
  Film lalkowy
 • Barwny, 32 min

"Piotruś i Wilk", to ekranizacja baletu Sergiusza Prokofiewa. Ten animowany film lalkowy to największa od wielu lat koprodukcja w polskiej animacji. Zdjęcia w wielkich dekoracjach zbudowanych na halach w Łódzkim Centrum Filmowym i w Se-ma-forze trwały ponad 8 miesięcy. Ekipa produkcyjna liczyła ponad sto dwadzieścia osób. Film powstał w koprodukcji studia Se-ma-for Produkcja Filmowa z brytyjską firmą Break Thru Peter przy współpracy norweskiego studia Storm i z udziałem finansowym telewizji Channel Four. W Polsce dofinansowania udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej. W Polsce wykonano lalki, dekoracje, zdjęcia i cyfrową obróbkę obrazu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  BAFTA (Nagroda Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej)
  nominacja w kategorii: Najlepszy Krótki Film Animowany
 • 2007
  Annecy (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych)-Nagroda Główna "Kryształ Annecy"
 • 2007
  Annecy (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych)-Nagroda Publiczności
 • 2008
  Oscar (Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej)
  w kategorii: Najlepszy krótki film animowany

PETER & THE WOLF w internecie

2023.01.18 01:15:24
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.