Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRWAĆ W BETLEJEM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 39 min
    Film powstał w cyklu "Szaleńcy Pana Boga".

Trwać w Ziemi Świętej. Podczas pokoju i wojny. W czasach spokojnych i niepewnych. Od prawie ośmiuset lat Franciszkanie strzegą miejsc najważniejszych dla chrześcijan. Wśród nich ojciec Seweryn Lubecki. Franciszkanin żyje w Ziemi Świętej od dwudziestu lat. Wykłada filozofię, uczestniczy w życiu zakonnym. Ale jego najważniejsza misja tutaj to przyjąć pielgrzymów, którzy zjeżdżają się do #najświętszego miejsca na ziemi#, do Betlejem, z całego świata. Przez franciszkański dom pielgrzyma przy Bazylice Narodzenia Pańskiego przewijają się rocznie dziesiątki tysięcy ludzi. Przyjeżdżają do Betlejem, aby poznać miejsce, w którym #wszystko się zaczęło#. Film pokazuje pracę misjonarza w Ziemi Świętej. Z jednej strony odkrywa szereg wątpliwości, rozterek i chwile załamania, ukazując je na tle trudnej franciszkańskiej codzienności. Z drugiej zadaje pytanie o sens pracy misjonarza.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:08:43
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych