Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAJA KOMOROWSKA. WSZYSTKO Z TĘSKNOTY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 51 min

23 grudnia 2007 r. Maja Komorowska obchodziła 70. urodziny. "Wszystko z tęsknoty ..." to filmowy portret tej wybitnej aktorki. Dokument odsłania tajemnice jej warsztatu aktorskiego przeplatane wspomnieniami z życia, pokazuje jej osiągnięcia artystyczne w kontekście polskiego życia teatralnego i społeczno-politycznego ze szczególnym uwzględnieniem samego procesu powstawania roli.
W filmie występują m.in.: Maja Komorowska, Krystian Lupa, Wiesław Komasa, Barbara Osterloff. Zobaczymy też fragmenty ostatnich ról Mai Komorowskiej: Sary Bernhardt z "Mimo wszystko" Johna Murella w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze Współczesnym w Warszawie, a także Arkadiny w "Niedokończonym utworze na aktora według "Mewy" Antoniego Czechowa i Pilar w "Sztuce hiszpańskiej" Yasminy Rezy w adaptacji i reżyserii Krystiana Lupy w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:36:56
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl