Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LOLEK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 42 min

"Lolek" to film opowiadający o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły, czasach, kiedy dla wszystkich był on po prostu tytułowym "Lolkiem". O Lolku opowiadają Jego najbliżsi Przyjaciele - zabierają nas w nostalgiczną podróż kilkadziesiąt lat wstecz. Odwiedzamy dom Lolka, jego szkołę, teatr w którym występował, pływamy kajakami po Skawie i budujemy razem z chłopcami skocznię narciarską - której rekord wyniesie 6 metrów i 40 centymetrów. W filmie wypowiada się również jego główny bohater: fragmenty kazań i wystąpień Karola Wojtyły stanowią komentarz i uzupełnienie historii opowiadanych przez Jego Przyjaciół. Dzięki temu filmowi poznać możemy "Lolka", wydawałoby się zwykłego, wesołego chłopca, który bardzo lubił jeździć na nartach i jeść flaki - wydawałoby się, bo tak naprawdę kogoś absolutnie niezwykłego, już wtedy przepełnionego tym tajemniczym "światłem", tym czymś czego nikomu jak dotąd nie udało się zdefiniować, a co dla nas wszystkich jest kwintesencją dobroci, świętości i ukochania uosobionego w postaci Jana Pawła II.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:09:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman