Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Z RZECZYWISTOŚCI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1989
  • Barwny, 32 min

Pierwszy film dokumentalny o reżyserze w tym momencie znanym przede wszystkim z nagradzanych na festiwalach głównie jego realizacji dokumentalnych, chociaż miał już za sobą fabuły pt. "Spokój", "Amator", "Bez Końca" i "Przypadek". Krytyka jednak nie chciała dać wiary fabularnemu talentowi Krzysztofa Kieślowskiego, poirytowana jego niezłomną postawą, jego uporem w obnażaniu bezmyślności, absurdu, głupoty, odzieraniu człowieka z godności - niszczyła cenzorsko i recenzencko recepcję jego filmów. Obraz "Z rzeczywistości" wykorzystuje szkolny dokument Kieślowskiego pt. "Zdjęcie' (jest on kanwą tej realizacji), i podobnie jak on historię bohatera swojego filmu, odtwarza biografię reżysera. Zapisane na taśmie filmowej wypowiedzi krytyków oraz dawnych kolegów, przyjaciół, często bolesne, cierpkie, krzywdzące, przedstawione zostają Krzysztofowi Kieślowskiemu, którego reakcję - zakończoną słowami: "Tak, tak to było. Mniej więcej" - rejestruje (odniesienie do "Amatora") filmowa kamera.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:10:33
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl