Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HEROSI I KOMEDIANCI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny,

Film dokumentalny prezentujący historię, postawy artystyczne i ideowe ludzi związanych z 90 - letnią historią Związku Artystów Scen Polskich. To także próba uchwycenia tego, co wynika z zetknięcia polityki i sztuki w życiu artystów i ich organizacji. Andrzej Łapicki "oprowadza" po historii ZASP - u w Polsce, Irena Delmar - po historii ZASP - u w Londynie. W filmie podjęto także bolesne wątki charakterystyczne dla historii Polski i jej artystów: heroizm stanu wojennego i "Solidarności", sądy weryfikacyjne i niejasna współczesność. Autorka filmu uwypukla zasługi ZASP - u, ale ich nie gloryfikuje. Ważnym elementem filmu jest zwrócenie uwagi na ostatni okres historii stowarzyszenia, podziały i konsolidację środowiska na tle przekształceń w życiu teatralnym w Polsce i Europie. Udział biorą m. in.: Andrzej Łapicki, Zofia Kucówna, Jan Englert, prof. Edward Krasiński, Kazimierz Kaczor, Ignacy Gogolewski, Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Kumor, Jan Nowicki, Mikołaj Grabowski, Izabela Cywińska, Sławomira Łozińska, Halina Słojewska. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.04.15 00:29:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych