Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZEŚĆ OKTAW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 24 min

Olga Szwajgier to swoisty fenomen. Ta śpiewaczka operowa obdarzona pięknym sopranem postanowiła udoskonalić dar natury: jako jedyna na świecie ćwiczeniami własnego pomysłu i technikami relaksacyjnymi rozszerzyła skalę swego głosu z czterech do sześciu oktaw. Teraz swą wiedzę i doświadczenie przekazuje innym, prowadząc zajęcia ze studentami krakowskiej PWST, a także roczne warsztaty "Laboratorium głosu" dla osób śpiewających zawodowo i aktorów, a także osób, które pragną nimi zostać. Uczy tam emisji głosu, traktowania go jako narzędzia w walce ze stresem, pokonywania tremy, relaksacji i wiedzy o oddechu, zwiększania wydolności płuc itd. Sama jest dowodem na to, że ćwiczenia takie przynoszą znakomite efekty. Chociaż jest wielką indywidualnością, osobą dość ekscentryczną, a przy tym perfekcjonistką, sprawdza się w pracy pedagogicznej, a wykładowcy krakowskiej PWST, znani artyści, którym było i jest dane z nią pracować: Jerzy Stuhr czy Krzysztof Globisz, wypowiadają się o niej w samych superlatywach, podkreślając jej oryginalność i kunszt. Jako artystka uprawia głównie sztukę awangardową, gdyż muzyka klasyczna nie pozwala jej na zaprezentowanie wszystkich jej umiejętności oraz improwizowania, które uwielbia. Dlatego każdy jej koncert jest inny, zaskakujący. Na scenie najczęściej towarzyszy jej własny zespół w składzie: Sławomir Zubrzycki - fortepian, Kazimierz Pyzik - kontrabas, Mariusz Czarnecki - instrumenty perkusyjne. Artystka całe swoje ciało traktuje jak instrument, z którego wydobywa dźwięki. O sobie powiada: "Jestem dźwiękiem, bo każdy nim jest. Tylko że ja jestem tego bardzo świadoma". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:13:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman