Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HOTEL NADOLE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 24 min

Ludzie zaczęli zjeżdżać do Nadola, kiedy rozpoczęła się tam budowa elektrowni jądrowej. Wtedy też powstał hotel - wielka, luksusowa placówka z setkami pokoi, sklepami, zakładami usługowymi, gastronomią, kinem, salą gimnastyczną. Dziś, po 30 latach, bohater filmu, pan Leonard, jest ostatnim lokatorem kolosa, którego gigantyczna, pusta już ruina straszy nad brzegiem Jeziora Żarnowieckiego. W latach 80. pan Leonard miał wszystko: rodzinę, pieniądze, dobrą pracę, znajomości i odznaczenia. Dzisiaj po niedoszłej elektrowni została tylko wystająca z jeziora kupa betonu, zdjęcia w pożółkłym albumie, dyplomy i pytania o sens całego przedsięwzięcia. Kiedy inni stąd uciekali, pan Leon został, jakby nie był w stanie opuścić miejsca, z którym związał się na dobre i złe. Jego czas zatrzymał się jak czas hotelu, w którego korytarzach wciąż odbija się echo przeszłości... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:56:06
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.