Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JANUSZ KORCZAK. KRÓL DZIECI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Francja, Izrael
  • Rok produkcji:
    1999-2000
  • Barwny, 51 min

Portet Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga, lekarza, pisarza i obrońcy praw dziecka, który zginął w 1942 roku w obozie w Treblince. Inspiracją do nakręcenia dokumentu było wydanie w 1998 roku dotychczas niepublikowanych "Dzienników Korczaka", których fragmenty stanowią oś całego obrazu. Film jest portretem wielkiego pedagoga i opiekuna dzieci. Jest hołdem składanym jego nowoczesnym koncepcjom wychowawczym i świadectwem godnego życia. Twórcom dokumentu udało się dotrzeć do nielicznych już żyjących wychowanków pedagoga, którzy stale mają w pamięci jego niezwykłe serce. Zdjęcia do filmu realizowano w Polsce, Francji i Izraelu w oparciu o świadectwa uczestników zdarzeń, w których Korczak brał udział. Agnieszka Ziarek, wspominając moment, w którym postanowiła nakręcić dokument o Korczaku, mówi: "... pochyliłam się nad życiem tego człowieka, wybitnego pedagoga, lekarza i pisarza. Odnalazłam wychowanków... Są oni rozrzuceni po całym świecie, ale wszyscy zachowują nienaruszone wspomnienie, niebywałą czułość wobec swojego Starego Doktora"

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:14:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl