Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJE DWADZIEŚCIA OKRĄŻEŃ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 28 min

Ewa Przepiórska - Konopa, energiczna blondynka w średnim wieku, jest lekarzem rodzinnym w małej, podwarszawskiej wsi. Zawsze ubrana na różowo, stale zabiegana, dzieli czas między pracę w przychodni, wizyty u pacjentów i życie rodzinne. Jak sama powiada, leczy nie tylko ciała, ale i dusze swoich podopiecznych. Zawsze więc znajdzie czas, żeby z każdym z nich chwilę porozmawiać i pożartować, wypytać o domowe radości i smutki. Stara się być blisko ich codziennych spraw. Dlatego też szuka żony dla sąsiada wdowca czy - zachęcona opowieściami znajomego - osobiście sprawdza, co jest takiego fascynującego w automatach do gier, tzw. jednorękich bandytach, co każe ludziom przegrywać w nich miesięczny zarobek. Pacjenci uwielbiają ją za jej życzliwość, bezpośredniość i wesołe usposobienie. Jej przeciwieństwo stanowi jej mąż Stanisław - lekarz sądowy, zamknięty w sobie, wiecznie zatroskany, widzący świat w ciemnych barwach, zapewne także z racji swego zawodu. Gdy bowiem w okolicy ktoś umrze, popełni samobójstwo lub zostanie zamordowany, właśnie Stanisław jedzie na miejsce zdarzenia. Mając stale do czynienia z nieboszczykami i ze śmiercią, nabrał filozoficznego dystansu do rzeczywistości. Co się dzieje, gdy dwie tak odmienne od siebie osoby żyją i pracują pod jednym dachem? "Moje dwadzieścia okrążeń" to dokumentalny portret Ewy i Stanisława. Ich syn Łukasz, student wydziału reżyserii filmowej, przez kilka tygodni nie odstępował rodziców, rejestrując kamerą każdy ich krok w domu i w pracy. Dzięki temu powstał film bardzo intymny, prawdziwy, ciepły, ale również pełen zabawnych sytuacji i ciekawych obserwacji obyczajowych. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:14:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski