Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYŁEM, JAK CHCIAŁEM... GEN. STANISŁAW SKALSKI

  • Film dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 43 min

Wspomnienia gen. Stanisława Skalskiego w interpretacji Feliksa Szajnerta. "Byłem tylko żołnierzem. Latałem i walczyłem najlepiej jak umiałem. Przeżyłem..."- mówił o sobie gen. Stanisław Skalski. Od dzieciństwa chciał zostać pilotem myśliwskim, bo pociągała go szalona prędkość, brawura i możliwość akrobacji. Swoje marzenia spełnił dostając się do elitarnej Szkoły Orląt w Dęblinie. Jako początkujący pilot, Skalski pokazał swoją rogatą duszę myśliwca, skłonność do ryzyka i odwagę. Wzorowym podchorążym nie był. Nazywali go "Cywil", bo trudno mu było zmieścić się w sztywnych ramach wojskowego regulaminu, za co bywał karany... Najwybitniejszy as polskiego lotnictwa, odznaczał się nieprzeciętnymi cechami charakteru: determinacją, obowiązkowością, niesłychaną brawurą i umiłowaniem Ojczyzny. Walczył z wiarą w zwycięstwo. Amerykanie byli tak zachwyceni Skalskim, że oferowali mu obywatelstwo, Anglicy traktowali Go jak własnego bohatera, ale polski as lotnictwa postanowił wrócić do ukochanej Polski. Ojczyzna, jednak nie okazała się dla niego łaskawa...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:14:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor